مد و استایل

اکسسوری های کت و شلوار که باید بدانید!

اکسسوری های کت و شلوار

اگر می‌خواهید هنگام پوشیدن کت و شلوار، جذاب و کامل به نظر برسید، باید همراه آن اکسسوری های کت و شلوار را استفاده کنید. این اکسسوری‌ها می‌توانند جلوه متفاوتی به استایل شما بدهند و باعث درخشش شما شوند.

کراوات

یکی از ساده‌ترین اکسسوری های کت و شلوار که اغلب نبودن آن به‌طوری است که کت و شلوار کامل نیست. شما می‌توانید به راحتی این پارچه بلند را با انواع کت و شلوار ست کنید. اگر کت شما ساده است می‌توانید از کراوات‌های طرح‌دار استفاده کنید و ظاهری جذاب از خودتان بسازید.

کراوات

گیره کراوات

اگر از کراوات استفاده می‌کنید، حتماً باید یک گیره کراوات هم داشته باشید، زیرا سبب محکم شدن کراوات می‌شود. البته اگر از جلیقه یا ژاکت استفاده می‌کنید دیگر نیازی به آن ندارید. این اکسسوری با تمام کوچکی خود، تنوع بالایی دارد و شما می‌توانید وابسته به استایل خود آن‌ها را انتخاب کنید. فقط توجه کنید که گیره از خود کراوات بزرگ‌تر نباشد و بین دکمه سوم و چهارم پیراهن بسته شود.

گیره کراوات

پاپیون

پاپیون هم از دسته کراوات‌ها است، اما خب به نسبت کراوات بسیار کم‌تر استفاده می‌شود، همین امر سبب خاص بودن آن شد‌ه و می‌تواند ظاهر شما را متمایز کند. معمولاً از پاپیون‌های مشکی و طوسی برای کت و شلوارهای رسمی استفاده می‌شود و در مراسم‌های غیررسمی از پاپیون‌های پر زرق و برق نیز می‌توان استفاده کرد.

پاپیون

سنجاق یقه

یک اکسسوری کوچک منحصر بفرد که با استفاده از آن می‌توانید همراه حفظ استایل خود ظاهری متفاوت بسازید. سنجاق یقه را روی سوراخ دکمه یقه سمت چپ سنجاق کنید و درصورت نبود سوراخ دکمه از خود پارچه همان قسمت سنجاق کنید. سنجاق‌های یقه در انواع مختلفی یافت می‌شوند. از اشکال هندسی چوبی و فلزی گر‌فته تا نمادهای نظامی. پرجم‌های ملیتی و گل‌های طبیعی و مصنوعی از جنس پارچه هم از دیگر سنجاق‌های یقه به حساب می‌آیند.

سنجاق یقه

دکمه سر آستین

دکمه سر استین اغلب نادیده گرفته می‌شود و معمولاً توجه زیادی به آن نمی‌شود. این اکسسوری روی جادکمه‌ی سر آستین‌های بلند قرار می‌گیرد و معمولاً برای مدل آستین‌های فرانسوی که دکمه ندارند استفاده می‌شود. این یک اکسسوری کاربردی و جذاب است که در سبک‌ها و طرح‌های مختلفی تولید می‌شود. مثلاً بهتر است برای یک مراسم رسمی از سر آستین‌های ساده استفاده کنید و در مراسم‌های غیر رسمی از سر آستین پر زرق و برق تر.

دکمه سر آستین

عینک

هرجا که بحث اکسسوری در استایل باشد، قطعاً نام عینک در آن می‌درخشد. در انتخاب عینک محدودیتی وجود ندارد شما باید عینکی را انتخاب کنید که به صورتتان می‌آید. البته استفاده از عینک لزوماً اجباری نیست شما همچنین می‌توانید آن‌را روی جیب خود بگذارید.

عینک از اکسسوری های کت و شلوار

ساعت

یکی از کاربردی‌ترین و ساده‌ترین اکسسوری‌های هر استایلی قطعاً ساعت است. نیازی نیست حتما یک ساعت با قیمت بالا تهیه کنید تا جذاب بنظر برسید، اما داشتن یک ساعت با ظاهر خوب برای ست کردن با کت و شلوارتان ضروری است.

ساعت از اکسسوری های کت و شلوار

پوشت یا دستمال جیب

کم اهمیت‌ترین اکسوری از اکسسوری های کت و شلوار قطعا دستمال جیب است. یک مربع پارچه‌ای کم هزینه که یک اکسسوری جذاب و همه کاره برای کت، که ظاهری خاص به استایلتان می‌بخشد.

دستمال جیب از اکسسوری های کت و شلوار

کمربند

قبل از تاثیر روی استایل، کمربند برای بالا نگه داشتن کمر شلوار اهمیت دارد. البته اگر یک شلوار سفارشی دارید که کاملاً اندازه است نیازی به کمربند نیست اما اگر تناسب کامل نیست، یک کمربند می‌تواند کمر شلوار را در ارتفاع مناسب نگه دارد.

کمربند

ساسبند (ساسپندر)

اگر می‌خواهید یک اکسسوری را جایگزین کمربند کنید، ساس‌بندها مناسب این کار هستند. ساس‌بند‌ها در کیفیت‌های مختلفی وجود دارند که از جنس و حالت بند تا گیره‌های آن تفاوت دارند.

ساس بند با کت و شلوار

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *