دانستی ها, مد و استایل

جوراب چی بپوشیم؟

جوراب چی بپوشیم؟!

آیا می‌دانستید! که پاهای شما در طول روز، حدود یک فنجان رطوبت ازاد می‌کند؟ نفرت انگیز اما شگفت انگیز. در صورت استفاده نکردن از جوراب، این رطوبت بر روی پوست شما باقی می‌ماند و یا به لایه‌ها داخل کفش جذب می‌شود. جوراب‌ها به مراقبت از پاهای شما کمک می‌کنند. امروزه بسیاری از جوراب‌ها با بافت‌ و الیاف‌های مختلفی تولید می‌شوند. اما از کجا می‌دانید که کدام جوراب برای شما مناسب است؟ یا جوراب‌های مناسب دارای چه ویژگی‌هایی می‌باشند؟ ما در این مقاله به تمام سوال‌های شما پاسخ می‌دهیم. اول از همه با انواع جوراب‌ها آشنا می‌شویم.

جوراب حفاظتی

با اضافه کردن یک لایه بین کفش و پا، باعث کاهش اصطکاک و جلوگیری از تاول می‌شوید. جوراب‌های مدرن امروزه دارای کفی و بالشتک برای راحتی پا هستند.

جوراب

جوراب کنترل رطوبت

پاها هر روز رطوبت را از طریق عرق آزاد می‌کنند، که در نهایت در کفش قرار می‌گیرند و باعث خیس شدن پاها و در نتیجه منجر به رشد قارچ و تاول می‌شود. جوراب‌های تولید شده از الیاف، رطوبت اضافی را جذب می‌کنند. بامبو و پشم نمونه‌های خوبی برای استفاده هستند، زیرا هر دو از الیاف طبیعی هستند، که رطوبت بیش از حد را از روی پای شما جذب می‌کنند.

راحتی-انگشتی

جوراب‌های امروزی بسیار پیشرفته‌تر از سال‌های گذشته هستند. آنها با استفاده از ویژگی‌ها و فناوری‌های پیشرفته در الیاف، برای خشک کردن سریع و ضد بو کردن پا و کفش، به بهترین شکل عمل کرده‌اند. همچنین برخی از جوراب‌ها با وجود قوس، خطوط پاشنه، کفی و جا انگشتی باعث راحتی می‌شوند، همچنین از برخی آسیب‌های احتمالی جلوگیری می‌کند.

جوراب انگشتی

کاهش‌ دهنده بو 

ثابت شده است، که پشم و بامبو مقدار باکتری‌های آزاد شده بو را از پا کاهش می‌دهند. همچنین دارای مزیت‌های بسیاری است، یه ویژه هنگامی که با نقره در هم آمیخته می‌شود. اگر پاهای شما بوی بدی می‌دهد، به دنبال جوراب‌های الیاف طبیعی یا مخلوط با خواص ضد باکتری باشید.

فشرده شده

جوراب‌های فشرده دارای یک جزء لاتکس یا اسپندکس هستند، که خاصیت ارتجاعی بیشتری به جوراب می‌دهند تا به جریان خون در قلب کمک کند. همچنین از تورم مچ پاها جلوگیری می‌کند. همچنین آنها به تقویت گردش خون و کاهش بروز لخته‌های خون و رگ‌های واریسی کمک می‌کنند.

دیابتی

به این معنی نیست که برای خرید یا استفاده از آنها نیاز به دیابت داشته باشید. اما ویژگی‌های موجود در آنها برای بیماران دیابتی یا هر کسی که دارای مشکلات گردش خون است و جوراب‌های معمولی خود را بیش از حد استفاده می‌کنند که باعث درد و زخم می‌شود، ایده‌ال است. جوراب‌های دیابت کاملاً راحت و نرم طراحی شده‌اند، تا به خوبی اطراف پا و مچ‌ پا بدون اینکه بیش از حد تنگ باشد، گردش خون به راحتی انجام شود. همچنین دارای خواص ضد رطوبت هستند تا پاها را خشک و گرم نگه دارند.

جوراب دیابتی

بامبو

اگر احساس نرم‌تری را ترجیح می‌دهید، جوراب بامبو یک انتخاب عالی برای کار و خارج از منزل است. یا خواص ضد باکتری طبیعی، خشک و گرم نگه داشتن پاها، بهترین گزینه برای شماست. این جوراب‌ها در حال افزایش محبوبیت هستند و اگر شما از نظر زیست محیطی آگاه هستید، باید بدانید که بسیار بی‌خطر است.

بامبوپشمی

پشم یک فیبر عایق استثنایی است و می‌نواند یک سوم وزن خود رطوبت جذب کند. با خواص ضد باکتری طبیعی و انعطاف پذیری، ایده‌ال‌ترین برای ساعت‌ها یا حتی روزها استفاده در محل کار و خارج از منزل است. جوراب‌های پشمی نسبت به دیگر جوراب‌ها کمی گران‌تر است. پس جای تعجب نیست که طول عمر و کیفیت آنها نسبت به جوراب‌های نخی بیشتر است.

بافتی

جوراب نخی

جوراب‌های نخی برای استفاده روزمره و فعالیت‌های سبک فوق العاده هستند. احتمالاً درحال حاضر آنها را پوشیده‌اید. کاملاً مناسب با هر شرایط و مکانی، مقرون به صرفه و قابل دسترس در برخی فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تمامی فروشگاه‌های پوشاک. اما در صورت وجود هرگونه مشکل در پا، قارچ، تاول، عرق کردن و یا بد بو شدن پا از استفاده جوراب نخی خودداری کنید. به جای آن از جوراب بامبو، پشم یا الیاف ترکیبی استفاده کنید.

نخی

امبدواریم با خواندن این مقاله، بهترین و مناسب‌ترین جوراب خود را انتخاب کنید. قبل خرید حتماً به نکات گفته شده توجه کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *