آموزش‌های بی مرز, دانستی ها

چجوری لباس سفید را بشوییم؟

چجوری لباس سفید را بشوییم؟

شستن لباس سفید کار سختی است، اما در این بخش می‌خواهیم روش‌هایی برای شستوشوی لباس سفید را بررسی کنیم. متأسفانه لباس‌های سفید به مرور زمان درخشندگی خود را از دست می‌دهند، اگر می‌خواهید لباس سفید را برای مدت بیشتری روشن نگه‌ دارید یا یک لکه دردسرساز را از بین ببرید، این نکات برای شستوشوی لباس‌های سفید، لباس‌های شما را به بهترین حالت شفاف، تمیز و درخشان باز می‌گرداند.

چگونه لباس‌های سفید را در ماشین لباسشویی بشوییم؟

شستن لباس‌های سفید در ماشین لباسشویی ممکن است سوالی باشد که هرگز به ذهن شما خطور نکرده باشد. ساده به نظر می‌رسد، اما برای جلوگیری از آسیب دیدن لباس‌های سفید در لباسشویی باید این چند نکته را به خاطر بسپارید. از آنجایی که ترشح رنگ یکی از دلایل رایج تغییر رنگ است، جدا کردن لباس‌های سفید از لباس‌های تیره و رنگی قبل از شستشو، یکی از عوامل مهم رنگی نشد‌ن لباس سفید است. همچنین بهتر است لباس‌های سفید ظریف را از اقلام بسیار کثیف جدا کنید، زیرا بدون توجه به مقدار مواد شوینده‌ای که استفاده می‌کنید، کثیفی به سادگی به لباس‌های نازکتر منتقل می‌شود.

شستن لباس سفید در لباسشویی

لباس‌های سفید را با چه تنظیماتی بشوییم؟

به طور کلی، شستشو با آب گرم، تمیز کردن موثرتری را ارائه می‌دهد. اما با این حال، شایان ذکر است که آب داغ می‌تواند لکه‌ها را بپوشاند، بنابراین شستشو با آب سرد ممکن است برای لباس‌های سفید لکه‌دار مناسب‌تر باشد. به همین ترتیب، ممکن است بخواهید لباس‌های سفید ظریف را با ماشین لباسشویی در اب سرد بشویید. اگر مطمئن نیستید، برچسب مراقبت از لباس را بررسی کنید.

برچسب مراقبت از لباس چیست؟

تنظیمات ماشین لباسشویی

چگونه لباس های سفید را با دست بشوییم؟

حتما باید نکات زیر را برای شستن لباس‌های سفید در نظر بگیرید:

  • برچسب‌های مراقبت را بررسی کنید تا متوجه شوید لباس‌ها نیاز به شستشوی سرد یا گرم دارند.
  • مقدار مناسب مواد شوینده را به آب درون ظرف اضافه کنید.
  • اجازه دهید مواد شوینده قبل از اضافه کردن لباس حل شود.
  • لباس‌هایتان را در آب فرو کنید و در صورت داشنن لکه‌های سخت، بگذارید کمی خیس بخورند.
  • به آرامی لباس را در محلول شستشو دهید. چندین بار بشویید، تا زمانی که آب شفاف شود.

شستن لباس با دستچگونه محصولات پاک‌کننده خود را انتخاب کنیم؟

  • از فروشگاه‌ها، بهترین و با کیفیت ترین محصول پاک کننده را خریداری کنید.
  • به برندهای محصولات تست شد‌ه و معتبر توجه کنید.
  • محصولاتی را انتخاب کنید که عطر و بوی عالی دارند.
مایع لباسشویی مخصوص لباس های سفید

مایع لباسشویی مخصوص لباس های سفید

چگونه پیراهن‌های سفید را بشوییم؟

پیراهن‌های سفید در هر خانواده‌ای بسیار استفاده می‌شود. علاوه بر شستشو در داغ‌ترین حالت سعی کنید، نصف فنجان بکینگ پودر را به کشوی لباسشویی اضافه کنید تا از لکه شدن آن جلوگیری کند. همچنین می‌توانید پیراهن‌ها را در زیر نور خورشید خشک کنید، زیرا نور ماوراء بنفش به طور طبیعی لباس‌های سفید را تمیز می‌کند.

خشک کردن لبا‌س زیر نور خورشید

شستن‌ لباس سفید نیز قاعده و قوانین خودش را دا‌رد اگر آن را رعایت نکنیم‌ ممکن است، درحین شستن‌ به آن‌ها آسیب برسانیم. پس قبل از شستن‌ آنها به نکات گفته‌ شد‌ه دقت کنید! امیدواریم که مطالب نو‌‌شته شد‌ه برای شما آموز‌نده بود‌ه باشد.