آموزش‌های بی مرز, دانستی ها

انتخاب سایز کفش با ساده ترین روش

چجوری سایز کفش انتخاب کنیم؟

یکی از عوامل مهم در خرید آنلاین کفش، آگاهی از نحوه انتخاب سایز صحیح کفش است. اما اکثر برندهای مختلف در نقاط مختلف جهان، از سیستم‌های اندازه‌گیری‌ متفاوتی استفاده می‌کنند. هیچ استاندارد جهانی برای سایز کفش وجود ندارد، اندازه و تناسب آن از تولیدکننده‌ای به تولیدکننده‌ای دیگر و برندی با برندی دیگر متفاوت است. اما ما در این مقاله برای شما روش‌های ساده‌ای را برای اندازه گیری سایز پای شما نوشته‌ایم، پس حتماً ان را تا انتها مطالعه کنید.

نکته: در نظر داشته باشید که هنگام انتخاب کفش، با توجه به اندازه پا و الگوی پای خودتان، کفشی را انتخاب کنید که مناسب است تا به قلب دوم خود آسیب نزنید. اما با نکاتی که ما درمورد اندازه گیری سایز پا در این مقاله خواهیم گفت تا دیگر نگران خرید اینترنتی کفش نباشید.

چگونه سایز کفش خود را در خانه اندازه‌گیری کنیم؟

هنگام تعیین سایز کفش خود فقط دو بخش را لازم است اندازه‌گیری کنید: طول پا و عرض پا. برای انجام این کار، به یک خط‌کش صاف و یک سطح صاف نیاز دارید. توصیه می‌کنیم حتماً هر دو پا را اندازه‌گیری کنید، زیرا ممکن است یکی از دیگری بزرگ‌تر باشد. اگر تفاوت قابل توجهی وجود دارد، اندازه بزرگ‌تری بخرید. اندازه کفش باید حداقل یک سایز و نیم متفاوت باشد.

انتخاب سایز کفش

نحوه اندازه گیری طول پا

  • خط‌ کش را صاف روی زمین قرار دهید و ابتدای آن (عدد صفر) را به سمت دیوار قرار دهید.
  • پاشنه پای خود را درحالی که انگشتان پا رو به جلو هستند، نزدیک به دیوار قرار دهید. پاشنه شما باید به آرامی و بدون فشار داد‌ن زیاد به دیوار نزدیک شود.
  • فاصله از دیوار، پاشنه پا تا نوک بلندترین انگشت پا را اندازه بگیرید. (برای برخی افراد، انگشت شست پا یا انگشت دوم بلندترین است).
  • این عدد را یادداشت کنید.

اندازه گیری پا

نحوه اندازه‌گیری عرض پا

با اندازه‌گیری طول پای خود، حال زمان آن رسید‌ه است که به سراغ عرض پا برویم. پهن‌ترین قسمت پای خود را اندازه‌گیری کنید تا از تناسب خوب اطمینان حاصل کنید.

  • خط کش را روی زمین قرار دهید و آن را به صورت افقی در مقابل خود قرار دهید.
  • بخش عریض پای خود را بر روی خط کش بگذارید.
  • فاصله یک طرف پا تا طرف دیگر را اندازه‌گیری کنید.
  • این عدد را یادداشت کنید.

طول و عرض پا

هنگامی که طول و عرض پای خود را اندازه‌گیری کردید، همه چیز لازم را برای تعیین کفش مناسب برای خود را دارید. اندازه‌گیری طول، سایز کفش شما را تعیین می‌کند. درحالی که اندازه‌گیری عرض می‌تواند به شما کمک کند که بدانید، آیا باید کفش‌هایی با عرض پا باریک، متوسط یا پهن بخرید.

توجه: اگر کفش‌های زنانه می‌پوشید، اما سبک مردانه را می‌پسندید یا برعکس، به خاطر داشته باشید که تفاوت بین سایز کفش‌های مردانه و زنانه معمولاً 1.5 سایز است.

قالب کفش‌های ایرانی و راهنمای سایزبندی آن‌ها

سایزپای ایرانی

اانتخاب سایز کفش از اهمیت بالایی برای سلامت پا و بدن برخوردار است. در صورت آسیب رساند‌ن به پا، به اندام‌های دیگر مانند ستون فقرات و لگن‌ها آسیب شدیدی وارد می‌شود. پس حتماً هنگام خرید و انتخاب کفش، حتماً سایز مناسب را انتخاب کنید. امیدواریم مطالب نوشته شد‌ه برای شما مفید و آموزنده بود‌ه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *