آموزش‌های بی مرز

لکه روی لباس را چگونه از بین ببریم؟

لکه لوازم آرایشی

لکه روی لباس یکی تو مخ ترین اتفاقات برای هر فردیه چرا که لباس و پوشش جزوی از استایل شماست و نشان دهنده تمیزی و مرتب بودن شماست. اگر همچین مشکلی برای شما پیش اومد میتونین این مقاله رو تا آخر مطالعه کنین چون نکات جالبی برای سوالات ” چطور لکه لباس را پاک کنیم؟ انواع لکه لباس چیا هستن؟ چطوری میتونیم لکه لباس رو از بین ببریم؟” بررسی کردیم.

پاک کردن لکه عرق

ممکن است بوی بد عرق رو برای ساعاتی تحمل کرد اما لکه حاصل از عرق به نظر من یکی از بد ترین حالت‌های به وجود اومده است. مخصوصا بخوای تو یه جمعی مهمونی رفته باشی یا کلا باید کاری انجام بدی که همچین مشکلی پیش نیاد یه سری راهکار هست در ادامه آموزش‌های بی مرز در موردش صحبت میکنیم اینکه از عرق گیر یا خوش بو کننده های ضدعرق استفاده کنید. یا اینکه اگر به همچین مشکلی برخورکردین از نکات زیر استفاده کنین.

  • پاک کردن عرق با آبلیمو: آبلیمو غیر از خاصیت هایی که دارد برای پاک کردن لکه عرق از روی لباس نیز گزینه مناسبی است.
  • سرکه سفید: سرکه بیشتر برای از بین بردن لکه عرق از روی لباس های رنگی کاربرد دارد.
  • جوش شیرین
  • آب اکسیژنه

لکه عرق روی لباس

برای پاکسازی لکه لباس با استفاده از مواد های بالا بعد از خیس خوردن لباس مواد را به آن اضافه کنین بعد از 10 الی 15 دقیقه آبکشی کنید.

لکه روغن ماشین روی لباس

نوشابه، شاید باورش براتون سخت باشه ولی نوشابه یکی از قدرتمندترین اسیدی است که میتونین ازش استفاده کنین. لکه روغن شاید به نسبت بقیه لکه ها راحت تر از بین بره پس نوشابه گزینه مناسبی برای اینکار هست شما میتونین از راه های دیگه ای هم استفاده کنین میتونین از مایع لباسشویی یا تاید هم استفاده کنین ولی قصد من از این یه بند این بود که بدونین نوشابه هم برای اینکار مناسبه.

لکه خون روی لباس

لکه خون

شاید برای شما هم کم پیش بیاد که خونی روی لباسهاتون بمونه و لکه ایجاد کنه. در این مورد قبل از خشک شدن خون اگر تونستین با آب سریع بشورین لکه ایجاد نمیشه اما اگر همچین اتفاقی افتاد میتونین با محلولی بنام آب اکسیژنه شستشو بدین.

لوازم آرایشی

لکه لوازم آرایشی روی لباس

این مشکل بیشتر گریبان خانم‌ها رو میگیره مخصوصا اگر لباس سفید به تن کرده باشن. برای از بین بردن لکه لوازم آرایشی باید سریعتر اقدام کنین چون اگر وارد بافت لباس شه امکان داره پاک نشه. ولی میتونین تو اولین قدم از فوم اصلاح برای اینکار استفاده کنین که بصورت کف هست بزنین روش و با دستمالی خشک روش بکشین.

بیشتر بخوانید: روزی چندبار لباسشویی استفاده کنیم؟

قهوه

لکه قهوه روی لباس

جوش شیرین یک پاک کننده موثر در برابر لکه به حساب میاد. برای اینکار اول باید اون قسمتی که لکه دار شده رو با آب خیس کنین سپس جوش شیرین بهش اضافه کنین حدودا بعد از 10 تا 15 دقیقه آبکشی کنین.

جوهر

لکه جوهر روی لباس

شیر گزینه مناسبی برای از بین بردن لکه جوهر از لباس است. میتونین با شیر سرد یا ولرم بلا فاصله بعد از برخورد با جوهر به مدت 30 دقیقه در شیر بخیسانید تا شیر وارد بافت پارچه شده و بعد آن را آبکشی کنید.

بیشتر بخوانید: نرم کننده لباس را چه موقع در لباسشویی بریزیم؟

چمن

لکه چمن روی لباس

حدالامکان سعی کنین لباستون به لکه چمن دچار نشه چون یکی از مواردیه که به این سادگی از روی لباس پاک نمیشه. نکته بعدی اینکه سعی کنین اگر لکه چمن روی لباستون موند سریع اقدام به تمیز کاری کنین چون اگر بمونه خشک شه شاید دیگه از روی لباستون پاک نشه. برای پاک کردن این لکه میتونین از سرکه سفید استفاده کنین. برای اینکه مطمئن بشین اینکار عملی میشه میتونین یکم مایه لباسشویی به سرکه اضافه کنین و لباس رو با دست شستشو بدین در نهایت بذارین تو هوای بیرون خشک بشه.

سخن پایانی

ممکنه برای هر کدوم از ماها یه همچین مشکلاتی پیش بیاد که راه های ساده ای برای اینکار هست که تو این مقاله مورد بررسی قرار گرفت و یه سری آموزشات دیگه در این مورد هست که قراره به زودی ادامه این قسمت یا نوشته های دیگه سایت قرار بگیره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *