آموزش‌های بی مرز

نرم کننده لباس را چه موقع در لباسشویی بریزیم؟

نرم کننده لباس برای ماشین لباسشویی

یکی از راه‌های دستیابی به نرمی و لطافت پارچه، استفاده از نرم‌کننده‌هاست. وقتی صحبت از شستن لباس می‌شود، دو دسته از افراد وجود دارند: کسانی که از نرم کننده استفاده می‌کنند و کسانی که از نرم کننده استفاده نمی‌کنند. اگر از نرم‌کننده پارچه استفاده نمی‌کنید اما به فکر شروع کردن هستید، ممکن است چند سوال در مورد اینکه چه زمانی نرم کننده لباس را در لباسشویی بریزیم؟ چه مقدار نرم کننده به هربار شستشو اضافه کنیم؟ و سایر سوالاتی که در این مورد میتونید داشته باشید رو در این قسمت بهش پاسخ دادیم.

چه زمانی نرم کننده لباس را به شستشو اضافه کنیم؟

زمان اضافه کردن نرم کننده به شستشو در نهایت به نوع ماشین لباسشویی شما بستگی دارد. اگر ماشین لباسشویی شما دارای حالت اتوماتیک اضافه کردن نرم کننده است، می‌توانید قبل از شروع به مخزن لباسشویی آن را اضافه کنید. اگر دستگاه پخش خودکار ندارد، نرم کننده پارچه باید در طول چرخه آبکشی اضافه شود.

نرم کننده لباس چه کاری انجام می‌دهد؟

استفاده از نرم کننده روی لباس‌ها هنگام شستن فواید زیادی دارد. علاوه بر اینکه لباس‌های شما بوی خوبی می‌دهد، هدف اصلی نرم کننده این است که از لباس‌های شما در برابر سایش و پارگی محافظت کند. این مواد کمک می‌کند تا پارچه را در شرایط عالی نگه دارید. نرم کننده‌های پارچه را می‌توان به صورت مایع یا پودر خریداری کرد.

نرم کننده لباس حاوی موادی است که به روان کردن الیاف لباس کمک می‌کند. هنگامی که نرم کننده پارچه، هنگام شستن لباس‌ها آزاد می‌شود، روان کننده‌ها الیاف را می‌پوشانند و به نرم شدن آنها کمک می‌کنند. از آنجایی که الیاف در حال حاضر پوشش داده شده‌اند، با ساییدن آنها در ماشین لباسشویی و خشک کن، استاتیک کمتری تولید می‌کنند.

آیا می‌توانید نرم کننده پارچه را مستقیماً روی لباس در ماشین لباسشویی قرار دهید؟

این ایده خوبی نیست که نرم کننده را مستقیماً روی لباس خود قرار دهید. نرم کننده پارچه با مواد شیمیایی قوی ساخته شده است که اگر لباس شما را لمس کند باعث لکه دار شدن لباستان می‌شود. نرم کننده پارچه باید در آب رقیق شود تا لکه‌ای باقی نماند. به همین دلیل مهم است که دستورالعمل‌های مربوط به نرم‌کننده و دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود را بخوانید تا نحوه استفاده صحیح از آن را بدانید.

چه زمانی نباید از نرم کننده پارچه استفاده کرد؟

پارچه‌های خاصی وجود دارند که نباید روی آن‌ها از نرم کننده استفاده کنید. انجام این کار ممکن است به پارچه آسیب برساند. اگر مطمئن نیستید که می‌توان از نرم کننده پارچه روی پارچه خاصی استفاده کرد یا خیر، برچسب روی لباس را بررسی کنید. باید مشخص کند که آیا می‌توان از نرم کننده پارچه استفاده کرد یا خیر. در اینجا چند مورد وجود دارد که معمولاً نباید از نرم کننده پارچه استفاده کنید.

  • پارچه‌های پلاستیکی
  • لباس میکروفایبر
  • لباس‌های ضدآب
  • بافت‌ها

استفاده از نرم کننده برای حوله

استفاده از نرم کننده برای حوله می‌تواند در لطافت و نرمی حوله تاثیر به سزایی داشته باشد. نکته حائز اهمیت این است که نباید در هر سری شستشو از نرم کننده استفاده کنید. چون به خودی خود حوله الیاف نرمی نسبت به پارچه‌های دیگر دارد. به همین دلیل در هر سه بار شستشوی معمولی یکبار هم از نرم کننده برای حوله میتوان استفاده کنید.

چه مقدار نرم کننده به هربار شستشو اضافه کنیم؟

قسمتی که برای ریختن مواد شوینده در لباسشویی تعبیه شده است با نوشته‌ای به عنوان MAX حداکثر مواد شوینده لازم را نشان می‌دهد. شما با توجه به تصویر زیر باید مقدار مناسب از مواد نرم کننده را به آن اضافه کنید.

مقدار مواد شونیده برای شستشو لباس

نتیجه

امیدواریم این مقاله به سوالات شما در مورد زمان و نحوه استفاده از نرم کننده پاسخ داده باشد. به یاد داشته باشید که اگر دستگاه شما حالت پخش خودکار دارد، می‌توانید قبل از چرخه شستشو، نرم کننده را داخل دستگاه بریزید. در غیر این صورت باید تا چرخه آبکشی صبر کنید تا نرم کننده پارچه موثر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *