آموزش‌های بی مرز

نکات مهم در هنگام خرید کفش

شاید بارها از خود پرسیده باشید، که نکات مهم در هنگام خرید کفش چیست؟ ما در این صفحه این موضوع را برای شما بررسی می‌کنیم.

1. زمان خرید کفش

بطور میانگین در پایان روز پاها در صحیح‌ترین سایز خود قرار دارند! زیرا از نظر علمی پاها در اول روز ورم دارد. پس بهتر است برای خرید در عصر یا شب اقدام نمایید.

زمان خرید کفش

2. کابرد کفش را در نظر بگیرید

از جمله نکات مهم در هنگام خرید کفش، پیدا کردن و انتخاب کردن کفش مناسب است. برای مثال اگر شما برای پیاده‌روی دنبال یک کفش هستید، حتماً باید کفش‌های واکینگ تهیه کنید. کفش‌های واکینگ برای پیاده‌روی، کفش‌های رانینگ برای دویدن و کفش‌های ترینینگ برای تمرین مناسب هستند. تفاوت کفش‌های رانینگ و واکینگ در زیره، ارتفاع، پهنای پاشنه و وزن آن‌ها است. ولی اگر دارای بیماری‌های خاص هستید! بهتر است با مشورت پزشک کفش‌های طبی و مناسب تهیه کنید.

کاربرد کفش

3. استفاده از جوراب هنگام خرید کفش

هنگام خرید کفش ،به هیچ وجه کفش را بدون جوراب نپوشید. زیرا جوراب می‌تواند با ضخامت یا نازکی خود سایز پا را تغییر دهد. پس استفاده از جوراب نقش مهمی در انتخاب کفشی مناسب و راحت دارد. پس همیشه قبل پا زدن کفش، از یک جفت جوراب استفاده کنید.

استفاده از جوراب هنگام خرید کفش

4. انتخاب سایز مناسب

قبل از خرید کفش، حتماً به سایز پاهایتان توجه کنید! کفش‌های خیلی گشاد یا خیلی تنگ می‌تواند، آسیب‌های شدیدی به انگشتان پنجه، کناره‌پا و پاشنه‌پا وارد کند. همچنین باعث سبب سایش، تاول و زخم‌های کوچک شود. همچنین بزرگی سایز کفش، باعث برهم زدن تعادل در راه رفتن می‌شود.

انتخاب سایز مناسب

5. اهمیت به وزن کفش

وزن کفش جزء یکی از مهم‌ترین عوامل و نکات مهم در هنگام خرید کفش است. چرا که در سلامت پا تأثیر به سزایی دارد و همچنین سلامت پا، در سلامت کل اندام‌ها موثر است. کفش سبک باعث راحتی در پیاده‌روی و دویدن می‌شود و سبب جلوگیری از درد در نواحی‌های مختلف مانند زانو، کمر و ساق‌پا می‌شود.

اهمیت به وزن کفش

6. راحتی را فدای ظاهر نکنید!

مراقبت پاها از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا قلب دوم هر انسانی پاهای اوست. در هنگام خرید قبل از توجه به ظاهر، باید راحتی و کیفیت جنس آن را تست کنید و اگر کفشی با ظاهری شیک و زیبا، اما با کیفیت نامطلوب انتخاب کرده‌اید از خرید آن پرهیز کنید. حتماً مارک‌ها و سبک‌های مختلف را امتحان کنید تا مناسب ترین و راحت ترین کفش را پیدا کنید.

راحتی را فدای ظاهر نکنید - نکات مهم در هنگام خرید کفش

7. گول تبلیغات جعلی را نخورید!

در هنگام خرید کفش از فروشگاه‌های اینترنتی، حتماً از سایت یا پیج‌های معتبر و مورد اعتماد خرید کنید. همچنین به نکات نوشته شد‌ه در توضیحات محصول دقت کنید. تا بعد از خرید به مشکلی بر نخورید! امروزه مدل‌های متفاونی از کفش‌ها معرفی می‌شوند. همچنین افراد زیادی از کفش‌های معرفی شده به روز خرید می‌کنند تا نسبت به بقیه افراد عقب نمانند یا به اصطلاح از حسادت یک محصول را سریعاً خرید می‌کنند. پس اگر می‌خواهید کفشی مناسب و بروز خریداری کنید حتماً در خرید خود به شدت دقت کنید!

گول تبلیغات را نخورید

8. خرید از یک فروشگاه معتبر

اگر کیفیت و ماندگاری کفش برای شما بسیار مهم است. حتماً از فروشگاه‌های معتبر و شنا‌خته شد‌ه خرید کنید. همچنین هنگام خرید حضوری، از فروشگاه‌های قدیمی و معتبر که از برند‌های معروف و تولیدی‌های با کیفیت کفش تهیه می‌کنند، خرید کنید. در هنگام خرید اینترنتی، حتماً از صحت و سابقه‌ی پیج یا سایت مورد نظر اطمینان حاصل فرمایید. امروزه افراد زیادی با استفاده از روش‌های مختلفی مانند، جلب توجه و گول زدن شما اقدام به کلاهبرداری از جیب شما می‌کنند. اما شما می‌توانید بدون هیچ نگرانی از فروشگاه کاملاً معتبر بی مرز اقدام به خرید کنید.

فروشگاه بی مرز

9. در هنگام خرید کفش به استایل خود توجه کنید!

بعد از رعایت نکات قبل، برای خرید کفش لازم است شما کفشی مناسب استایل و سلیقه خودتان خریداری کنید. فراموش نکنید که هر کفشی مناسب شرایط، مکان و زمان مشخصی استفاده می‌شود و شما باید با در نظر گرفتن موقعیت و محلی که می‌خواهید در آن کفش را استفاده کنید اقدام به خرید مناسب‌ترین کفش کنید.

انتخاب کفش با استایل مناسب نکات مهم در هنگام خرید کفش

سوالات متداول!؟

آیا کفش بعد از مدتی استفاده جا باز می‌کند؟

متاسفانه باورهای غلطی در این باره در همه جا وجود دارد، این فقط یک تکنیک فریب و فروش سریع پوشاک است. شاید برای شما هم پیش آمد‌ه باشد که کفشی برای پاهای شما کوچک و تنگ باشد، در این زمان فروشنده به شما گفته است که بعد از چندین بار استفاده کفش جا باز می‌کند. این جملات کاملاً غلط است و صرفاً برای قانع کردن شما به کار می‌رود. پس با توجه به جا باز نکردن کفش، سایز مناسب کفش اهمیت بسیاری در انتخاب کفش مناسب دارد.

آیا استفاده از کفش‌های غیراستاندارد و نامناسب عوارض دارد؟

بله. از عوارض کفش‌های غیر استاندارد و پاشنه‌ بلند نامناسب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کجی شست پا و بد شکل شدن انگشتان پا
  • درد پاشنه
  • درد کناره‌پا، زانو و کمر
  • بروز تاول، پینه و میخچه
  • فرو رفتن ناخن در گوشت
  • متورم شدن پا و مچ‌پا

متورم شدن مچ پا جزء نکات مهم در هنگام خرید کفشآیا خوب بودن کفی اهمیت دارد؟

یکی دیگر از نکات مهم در هنگام خرید کفش، انتخاب کفی مناسب و با کیفیت است. زیرا جزء یکی از مهم ترین عوامل در راحتی و سلامت پا می‌باشد. پس اگر کفشی که خریداری می‌کنید، کفی آن بی‌کیفیت و سفت است یا در آن کفی وجود نداشت، هر چه سریع‌تر اقدام به خرید کفی برای کفش خود کنید. کفی‌ها از نظر جنس به چند دسته تقسیم می‌شوند که شما با توجه به سایز کفش و حالت کف پای خود آن را خریداری و استفاده کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *