دانستی ها

10 تا از بهترین برند پوشاک ورزشی

10 برند برتر لباس ورزشی

بهترین برند پوشاک ورزشی دنیا چیست؟ در این بخش 10 تا از بهترین بهترین برند پوشاک ورزشی را باهم برسی میکنیم. در این لیست برندهای محبوب و شناخته شده دور هم جمع میشوند. وقتی اسم بهترین در لباس ورزشی وسط باشد ناخودآگاه اسم نایک، آدیداس و پوما به یاد می‌آید.

نمودار درآمد بهترین برند لباس ورزشی

نایک (NIKE)

برند اول، در لیست بهترین برند پوشاک ورزشی جهان نایک است. این برند آمریکایی در سال گذشته بیش از 45 میلیارد دلار درآمد داشته و این آمار 2 برابر رقیب اصلی خودش است. تقریباً در تمام دنیا، هرجایی که نگاه بی‌اندازید، از محصولات این برند مشاهده می‌کنید. نایک با تولید لباس برای بزرگترین تیم‌های دنیا، تولید کفش‌های جدید و روند درست تبلیغات توانست تسلط بسزایی بر روی بازار پیدا کند. همچنین همکاری‌های بزرگ با نمادهای ورزشی، شعار‌های تبلیغاتی مانند «Just Do It» از دیگر عوامل این شهرت و محبوبیت این برند است.

تصویری از شرکت نایک بهترین برند پوشاک ورزشی

آدیداس (ADIDAS)

با این که از رقیب خود خیلی اختلاف دارد اما جایگاه دومین برند تولید کفش را حفظ کرده است. همکاری با رپرهای محبوب مانند (کانیه وست) صدها میلیون در آمد برای این شرکت داشت. 

{دانستنی های شرکت آدیداس را مطالعه کنید}

تصویری از شرکت آدیداس دومین بهترین برند پوشاک ورزشی

پوما (PUMA)

رودولف داسلر چند ماه بعد از تاسیس شرکت رادو نام آن‌را به پوما تغییر داد. نیمار و لوئیس همیلتون از برجسته‌ترین ورزشکاران حمایت‌شده آن هستند، در حالی که اسطوره‌های فوتبال پله و دیگو مارادونا کفش‌های پوما می‌پوشیدند. پوما امسال هفتادو پنجمین سالگرد خود را جشن گرفت.

تصویری از شرکت پوما سومین بهترین برند پوشاک ورزشی

لولولمون (LULULEMON)

با درآمد حدود 7 میلیارد دلار بالاترین شرکت کانادایی لولولمون می‌باشد. در سال 1998 با خرده فروشی لباس یوگا شروع کرد. رفته رفته لباس‌های ورزشی بیشتری تولید کرد. حال محصولات ورزشی متنوعی مانند کفش‌های ورزشی مخصوص دویدن و تمرین تولید می‌کند.

تصویری از فروشگاه لولولمون

آندر آرمور (Under Armour)

همانطور که از نام آن پید‌ا‌ است‌، ایده اولیه پلانک (مدیر عامل شرکت) ایجاد لایه‌های زیرین مرطوب‌کننده برای پوشیدن زیر لباس‌های ورزشی بود. اما بعد از آن شروع به تولید تجهیزات ورزشی کرد که کفش نیز در این لیست به چشم می‌خورد.

تصویری از فروشگاه آندر آرمور

نیو بالانس (New Balance)

نیو بالاس بیشتر با کفش‌هایش شناخته می‌شود، که ششمین برند بزرگ پوشاک ورزشی از نظر میزان درآمد به حساب می‌یاید. کفش‌های نیوبالانس از کیفیت بالا و دوام ستودنی برخوردار اند و همین امر باعث می‌شود طرفرداران زیادی داشته باشد.

تصویری ازفروشگاه نیو بالانس

کلمبیا (Columbia)

این شرکت بیشتر روی لباس‌های ورزشی برای فضای آزاد مثل کوهنوردی و… تمرکز دارد و همچنین محصولات این برند غیر از هدف اصلی به لباس‌های مدرن تر هم شباهت دارد و باعث فروش بیشتر آن می‌شود.

تصویری از فروشگاه کلمبیا

فیلا (Fila)

یکی دیگر از شرکت‌ها به تازگی احیا شده است و راه به 10 شرکت بزرگ پیدا کرده است. این برند ابتدا در ایتالیا تاسیس شد و اکنون در کره‌جنوبی می‌باشد. که به خلق طرح‌های جسورانه شناخته می‌شود.

تصویری ازفروشگاه فیلا

آسیکس (Asics)

این برند ژاپنی، تقریباً 2000 فروشگاه رسمی در سراسر دنیا دارد. این شرکت قبل از آسیکس به نام ببر اونیتسوکا شناخته می‌شد که نماد نوعی ببر پر اراده است. و حالا توانسته خود را در لیست 10 تا از بهترین برندهای پوشاک ورزشی قرار بدهد.

تصویری ازفروشگاه آسیکس

ریباک (Reebok)

ریباک در اواخر دهه 1950 در شمال انگلستان تاسیس شد و از پرچم یونیون جک در لوگوی خود استفاده می‌کرد. در سال 2005، این شرکت توسط آدیداس خریداری شد و تصمیم گرفت نام تجاری ریباک را به دلیل شهرت تاریخی خود حفظ کند و سپس آن را به برندی معتبر در آمریکا بفروشد. ریباک کلاسیک یکی از محبوب ترین و شناخته شده ترین کفش‌ها در بین همه برندها است.

تصویری ازفروشگاه ریباک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *