دانستی ها

دانستی های شرکت پوما

دانستنی های شرکت پوما

اولین قدم پیشرفت در یک تاریخ طولانی، توسط عملکرد درست و به موقع انجام می‌شود. جایی که برادران رودولف و آدولف داسلر شرکت (کفش برادران داسلر) {خالق پوما و آدیداس} را در زادگاه خود به نام {هرتسوژناواخ} آلمان تأسیس کردند. آنها بی‌ خبر، سنگ بنای پایتخت کفش‌های ورزشی جهان را گذاشتند.

تأسیس شرکت داسلر 

در داخل شهر، آنها تنها کارخانه کفش نبودند. کارخانه‌های کوچک‌تری در سراسر شهر پراکنده شده‌ بود. گرچه بسیاری از آنها نتوانستند تا دهه‌های 1950 و 1960 پابرجا بمانند. برادران، کارخانه خود را در سال 1919 در خانه والدین خود راه‌‌اندازی کردند. در سال 1924 کارخانه را به محل مناسب‌تر انتقال دادند. هرتسوژناواخ، در قرون وسطی یک شهر تولیدکننده کفش بود، و در طول سال‌ها به پایتخت کفش‌های ورزشی تبدیل شد.

شهرت – کفش میخی 

در چندین سال اول، هر دو شهرت بسیاری پیدا کردند. اکثر ورزشکاران آلمانی در بازی‌های المپیک تابستانی آمستردام، در سال 1928، از کفش‌های میخی داسلر استفاده می‌کردند. در سال 1936، (جسی اونز) در بازی‌‌های المپیک برلین چهار مدال طلا را به دست آورد، آن هم درحالی که از کفش میخی داسلر استفاده می‌کرد.

کفش میخی داسلر

تأسیس شرکت پوما

28 سال پس از تأسیس شرکت، برادران داسلر از هم جدا شدند، و راه‌های جداگانه‌ای را پیش گرفتند. رودولف داسلر به ساختمان دیگری که متعلق به خانواده بود، نقل مکان کرد. همچنین او با 15 نیرو، این انبار را به یک کارخانه بزرگ تولید کفش تبدیل کرد و شرکت خود را تأسیس کرد. در ژانویه سال 1948، شرکت رودو (RUDA) به عنوان یک تجارت بازاری ثبت شد. چند ماه بعد در 1 ژوئن 1948، فعالیت خود را آغاز کرد. بعد از 4 ماه، نام تجاری (PUMA) متولد شد. همچنین در 1 اکتبر 1948 “PUMA” در اداره ثبت اختراع و علائم تجاری آلمان به ثبت رسید.

شرکت پوما

 

(شما می‌توانید اطلاعات کامل و بیشتر، درمورد دانستنی های شرکت آدیداس را در این صفحه بدست آورید)

فوتبال

پس از موفقیت‌های بسیار، اولین کفش فوتبال پوما در سال 1950 راه اندازی شد. با تولید کفشی به نام (SUPER ATOM) {سوپر اتوم}در سال 1952، باعث تحریک‌پذیری مردم می‌شد. رودولف داسلر با کارشناسی به نام (سپ هربرگر) مربی تیم ملی آلمان غربی، همکاری کرد تا اولین چکمه جهان را با طرح میخ پیچی توسعه دهد. این آغاز میراث فوتبال پوما است.

تحول لوگو

در سال 1958، دومین لوگوی برند پوما به ثبت رسید. (FORMSTRIP) این کفش ابتدا با این نام، با طراحی پاشنه مخصوص داخل کفش، که لوگوی پوما بر روی آن ثبت شده بود و برای ثابت نگه داشتن پا در کفش تولید می‌شد، اما اکنون نام تجاری PUMA است، که بر روی کفش‌هایش دیده می‌شود. در سال 1967، پوما حیوان داخل لوگو را به سمت راست بالای کلمه PUMA انتقال داد. تنها تغییرات جزئی که در طول سال‌ها ایجاد شده بود. امروزه چشم و دهان از بین رفته و گوش‌ها برجسته تر شده است.

سیر تحول لوگو پوما

افراد مشهور

در سال 1970، PUMA یک محصول انقلابی دیگر را تولید کرد. (PUMA KING) پوما کینگ، دارای سطحی مسطح است که با افزایش نرمی و راحتی آن را سبک‌تر می‌کند و این کفش نظر بازیکان را به خود جلب می‌کرد و این یکی از بهترین عمل پوما است که با بازیکنان درجه یک، که در PUMA بازی می‌کنند، قرارداد می‌بست.

آقای پله

زیره کفش

سال 1985، پوما یک کفی جدید پیشرفته را توسعه داد، (Running System) {سیستم رانینگ} که اکنون با نام RS شناخته می‌شود. RS زیره‌ای است، که با ویژگی‌های فیزیکی و شیمیای مختلف را در یک واحد ترکیب شده است، تا ضربه را جذب کند و حرکت بازیکنان را راحت تر می‌کرد. بر اساس این سیستم جدید، اولین کفش کامپیوتری توسعه می‌یابد.

کفش Running System

1991

کفش (PUMA DISC System) در سال 1991 راه اندازی شد، اولین کفش ورزشی بدون بند است. هنگام چرخاندن دیسک بالای کفش، این طراحی، سیم‌های متصل را برای سایز مناسب سفت می‌کند.

کفش PUMA DISC

 1998 – 2001

طراحی آن در سال 1998 آغاز شد، زمانی که این نسخه برای رانندگان فرمول یک ایجاد شد. ظاهر نواورانه و ظریف ان و با لوگوی بزرگ گربه‌ای تولید می‌شد. به سرعت (SPEEDCAT) را به یک مد کلاسیک تبدیل کرد. از آن زمان، پوما به عنوان یکی از تأمین گنندگان برتر برای تجهیزات مسابقه و کالا در فرمول یک شناخته می‌شود.

کفش SPEEDCAT

2023 – پوما

در طول 75 سال گذشته، پوما، ورزش و فرهنگ را با ارائه محصولات سریع و با کیفیت به ورزشکاران و مردم به جلو حرکت می‌دهد. امسال، پوما برای 75مین سال تاریخ در ورزش، فرهنگ و نواوری، در خدمات را جشن می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *