دانستی ها

دانستنی های شرکت نایک

شرکت نایک

نایک یکی از محبوب‌ترین برندهای پوشاک ورزشــی در جهان است. کفش‌های آن تقریباً در هر رشته ورزشی توسط ورزشکاران پوشیده می‌شود. کفش‌های آن راحت، شیک و از مواد مرغوب ساخته شده است. نایک با درآمد خالص 36 میلیارد یورو تا سال 2021 رتبه اول را در لیست برترین ها تضمین می‌کند. این کمپانی با سرمایه ای معادل ۱۲۰۰ دلار آغاز به کار کرد. بیل بُوِرمن (یک مربی رشته ی دو و میدانی) و فیل نایت (دونده ی ۴۰۰ متر اهل پورتلند) این شرکت را تاسیس کردند.

 

شرکت نایک

Nike شرکتــی است که بیش از 50 سال از فعالیت خود می‌گذرد و به عنوان یک برند معتبر در سراسر جهان شناخته می‌شود. فیل نایت و بیل باورمن، نایکی را در سال 1964 تأسیس کردند. این شرکت با نام Blue Ribbon Sports (BRS)، توزیع‌کننده کفش‌های دویدن ژاپنی در ایالات متحده شروع به کار کرد. این شرکت برای نام فعلی خود از Nike ، الهه یونانی الهام گرفته است.

خط مشی سازمانی‌

نایکی با سابقه‌ای غنی و تعهدی تزلزل ناپذیر به کیفیت و نوآوری، برندی است که می‌توانید به آن اعتماد کنید. چه به دنبال تجهیزات عملکردی باشید یا صرفاً چیزی برای پوشیدن در روزهای تعطیل خود، نایکی چیزی برای همه دارد. نایکی یک شرکت چند ملیتی آمریکایی است که در سراسر جهان کفش، لباس، تجهیزات، لوازم جانبی و خدمات را طراحی، توسعه، تولید و به بازار عرضه می‌کند.

با این حال، نایک به دلیل محبوبیت و خدمات خوب این شرکت در طول سال‌ها به طور مداوم به مصرف کنندگان خود، یکی از برترین برندهای کفش در جهان محسوب می‌شود. این شرکت به دلیل تولید کفش‌های مد روز و راحت برای فعالیت‌های مختلف شناخته شده است. و در حال حاضر در بازار جهانی کفش جایگاه برتری دارند. نایک بدون شک در طول سال‌ها نام تجاری بزرگی برای خود ایجاد کرده است.

بخش خوب آن این است که آنها تسلیم نمی‌شوند، در عوض، به شکوفایی خود ادامه می‌دهند. در نهایت، طبق یافته‌های RNN، ارزش بازار Nike تا سال 2022، 174.24 میلیارد دلار بوده است. در واقع، محصولات آنها به قدری محبوب شده‌اند که تخمین زده می‌شود بیش از نیمی از جمعیت آمریکا حداقل یک جفت کفش ورزشی نایکی دارند.

همکاری نایک و دیگر شرکت‌ها

نایک در طول تاریخ خود چندین شرکت پوشاک و کفش را نیز خریداری کرده است. اولین خرید آن شرکت تولید کفش سطح بالا Cole Haan در سال 1988 بود و به دنبال آن Bauer Hockey در سال 1994 خریداری شد. در سال 2002، Nike شرکت پوشاک Hurley International را از بنیانگذار آن خریداری کرد. در سال 2003، Nike 309 میلیون دلار برای خرید کانورس، سازندگان سری کفش‌های کتانی آل استارز چاک تیلور پرداخت کرد.

این شرکت در سال 2004 استارتر و در سال 2008، Umbro را که به عنوان سازنده لباس‌های تیم ملی فوتبال انگلیس شناخته می‌شود، خریداری کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *