مد و استایل

شلوار جین چی بپوشیم؟ چند تا از پر کاربردترین شلوارهای جین

شلوار جین چی بپوشیم؟!

چند تکه پارچه که زندگی ما دور آن می‌چرخد، قطعاً آن شلوار جین است. مهم نیست کِی و کجا، این چیزی‌ست که در سرتاسر جهان، در هر فرهنگ و اجتماعی ثابت می‌ماند. عملاً اگر نگاه کنیم روز خود را فقط با یک شلوار جین می‌گذرانیم، و این شلوار پوست دوم ما است. پس بد نیست بدانیم شلوار مناسب برای هر مناسبتی چیست و دارای چه ویژگی‌هایی است؟!

1. شلوار جین راسته

این نوع شلوارها شباهت‌های زیادی به شلوارهای سیگاری دارند، اما با این تفاوت که از مج پا عبور می‌کنند و نسبت به شلوارهای سیگاری بلندتر هستند. اما باید گفت که در مدل‌های متفاوتی نیز وجود دارند. در نوع اول، قسمت باسن شلوار جذب‌تر است و قسمت پایینی شلوار آزادتر، اما در نوع دوم قسمت باسن هم آزادتر است و به صورت سرتاسر از بالا تا پایین در یک راستا قرار دارد.

شلوار راسته

2. اسکینی یا لوله تفنگی

برای اولین بار در سال 2009 این شلوار مردانه گسترش یافت و تا سال 2010 ادامه یافت و در نهایت در سال 2011 پا به مد گذاشت. در آن زمان محبوبیت خود را حفظ کرد و در نهایت به یکی از مدهای لباس برای مردان و زنان تبدیل شد.

شلوار لوله تفنگی

3. شلوار جین مام استایل

از اواخر سال 1990 تا سال 2000، عمدتاً توسط زنان بالغ آمریکایی پوشیده می‌شد. در واقع برای همین موضوع است که با نام (شلوار مادر) شناخته می‌شود. این شلوار با گشادی و راحتی که برای زنان داشت، باعث شد در سال 2010 دختران جوان و نوجوان و حتی پسران نیز از این شلوار استفاده کنند.

شلوار مام

4. بوی فرند

وقتی می‌گوییم شلوار بوی فرند، به این معنا نیست که شلوار دوست پسر خود را پوشیده‌اید. اما این شلوار به طوری طراحی شده است که گویا یک سایز برای شما بررگ‌تر است. در وافع این نوع شلوار، تلقینی از شلوار بگی و شلوار راسته است. اگر ران‌های پهن‌تری دارید این شلوار برای شما بهترین انتخاب است.

شلوار بوی فرند

5. شلوار جین دم‌پا

شلوار جین دم‌پا به این صورت است که کمر بلندی دارد و قد شلوار تا یک وجب بالای مچ پا می‌رسد. در نوع دوم این شلوارها، قد شلوار به اندازه‌ای است که روی کفش را کاملاً می‌پوشاند.

جین دم پا6. فِلِر

یکی دیگر از سبک‌هایی که محبوبیت چشم‌گیری دارد شلوار فِلِر است، با ظاهری قدیمی. این نوع شلوار شباهت زیادی به شلوار جین‌بوت‌کات دارد. این شلوار یک دهانه گشاد از زانو تا مچ پا دارد و از ناحیه کمر تا زانو به خوبی به پا چسبانده می‌شود تا گشاد بودن آنها به خوبی نمایان شود.

فلر

7. فاق بلند

این شلوار برای افرادی که حس می‌کنند چاق‌ هستند و باید پهلوهای خود را زیر شلوار مخفی کنند بهترین گزینه است. در سال 2018 شلوار فاق بلند محبوبیت چشم‌گیری داشت. همچنین می‌توانید آن را با تاپ‌، کراپ و بادی بپوشید.

فاق بلند

8. زاپ دار

در گذشته شلوارهای پاره را دور می‌انداختند. اما امروزه با استفاده از تیغ یا سنباده مخصوص، بخشی از شلوار جین را خراش می‌دهند. شلوار جین زاپ‌دار بسیار معروف و مورد‌علاقه افراد زیادی شده‌ است. معمولاً در نزدیک ران‌ها ( پشت یا در جلو)، روی زانو و … خراشی ایجاد می‌دهند.

زاپ دار

9. شلوار جین قلاب بافی

تولید و طراحی این شلوارها به قدری زنانه و ظریف است، که بهترین شلوار برای مهمانی یا جشن‌های تابستانی می‌باشد. روی شلوار‌های جین دوخت بسیار ظریف و زیبایی طراحی شده است که چشم‌های بسیاری را مجذوب خودش می‌کند.

جین قلاب بافی

10. کُلی یا سرهمی

به احتمال زیاد شما هم در کودکی از این لباس‌ها پوشیده‌اید. این شلوار جین سرهمی در دهه 90 جزء شیک‌ترین لباس‌های جین شناخته می‌شد. همچنین این جین را می‌توانید با هر تاپ متضاد، تاپ کرات یا برالته و یقه اسکی ست کنید. گزینه‌های بی‌شماری برای انتخاب وجود دارد اما بهتر است راحت‌ترین لباس را برای پوشیدن انتخاب کنید. 

یک سره

11. کاپری

شاید به اشتباه فکر کنید که این شلوار برای کودکان است اما باید بدانید که چگونه و کجا از آن به درستی استفاده کنید. این شلوار یکی از مدرن‌ترین و شیک‌ترین شلوار‌های جین برای غلبه بر گرما، در تابستان هستند.

کاپری

امیدواریم با خواندن این مطالب بتوانید شلوار جین مناسب خود را انتخاب کنید. شما بیشتر از کدام شلوار جین استفاده می‌کنید؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *