مد و استایل

انواع عینک آفتابی

انواع عینک آفتابی

عینک آفتابی یکی از مهم‌ترین بخش‌های لباس و استایل شماست. عینک آفتابی نه‌ تنها از شما در برابر پرتو‌های مضر خورشید مراقبت می‌کند، بلکه به استایل شما جذابیت نیز می‌بخشد. همچنین عینک‌های آفتابی می‌توانند، هنگام رانندگی از تابش نور خورشید و دشواری در دید جلوگیری کنند. نه تنها در ماشین بلکه در موارد بسیاری عینک‌های آفتابی کاربرد دارند، که همین امر باعث می‌شود. داشتن عینک آفتابی یکی از ملزومات هر فرد باشد.

اما آیا شما می‌دانید که چند نوع عینک آفتابی وجود دارد؟ اگر نمی‌دانید، اصلا جای نگرانی نیست، زیرا در اینجا همه چیز را درمورد عینک‌های آفتابی توضیح داده‌ایم.

انواع عینک آفتابی

نوع لنز و حالت فریم دو عامل اصلی تشکیل انواع عینک آفتابی می‌باشند.

که در این بخش حالت‌های آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

مستطیل

اگر صورتی گرد دارید، بهترین گزینه برای متعادل کر‌دن حالت صورتتان، عینک مستطیلی است. عینک‌های مستطیلی در ضخامت‌های مختلفی از قاب پیدا می‌شوند. این عینک‌ها روی قسمت بینی ارتفاع کمی دارند و همین امر سبب شیک بودن آن‌ها می‌شود.

 

عینک مستطیلگرد

اگر صورت مربع با زاویه‌های تیزی دارید، این عینک صورتتان را به تعادل می‌رساند. این عینک‌ها با جنس‌های مختلف مثل فلز و پلاستیک تولید می‌شوند. البته در سبک‌های مختلفی مثل فلیپ‌آپ و برولین سا‌خته می‌شوند.

 

عینک گرد

بیضی

این عینک‌ها معمولاً فریم‌های فلزی دارند و ظاهری شبیه عینک گرد دارد، اما عرض کشیده‌تری دارد و همین امر باعث می‌شود، قسمت بیشتری از چشم را بپوشانند.

 

عینک بیضی

مربع

عینک مربعی، همانند عینک مستطیل مناسب افراد با صورت گرد می‌‎باشد. همچنین سبب بیشتر دید‌ه شد‌ن خط فک و چانه می‌شوند.

 

عینک مربع

اورسایز

این عینک‌ها سایز‌های بزرگ‌تر از حد معمولی دارند که بجز چشم‌ها، ابرو و دیگر اجزای نزدیک را می‌پوشانند.

 

عینک اورسایز

تاینی

برخلاف عینک‌های اورسایز عینک تاینی به قدری کوچک است که شما فکر می‌کنید، که شاید نیمه بالایی آن بریده‌اند. این عینک‌ها مد روز هستند و به‌تازگی وارد مد شده‌اند. همچنین بسیار پرطرفردار و ترند هستند.

 

عینک تاینی

برولین

برولین یا کلاب‌مستر یک فریم از بالا پهن و از پایین بسیار نازک است. فریم پایینی به قدری نازک است که تقریبا دید‌ه نمی‌شود و فقط شیشه را نگه می‌دارد. حالت بالای فریم شبیه ابرو است و باعث می‌شود، صورت پهن‌تر بنظر برسد.

 

 برولین

ویفرر

این عینک توسط شرکت ریبن، در سال 1950 با فریم‌های ضخیم محکم و ظاهری شیک تولید شد. البته اکنون می‌توانید آنها را از برندهای دیگر تهیه کنید. این عینک، بیشتر مورد پسند مردان و پسران است با این حال محدودیت جنسیتی ندارد و جذابیت را در هرصورتی ایجاد می‌کند.

 

ویفرر

گربه‌ای 

همانند آرایش با خط چشم گربه‌ای، می‌توانید با این فریم گربه‌ای نیز می‌تواند به‌سادگی ظاهری خشن، قوی و متفاوت داشته باشید. دلیل این نامگذاری نوک‌های کشید‌ه از بالای آن است. عینک‌های گربه‌ای فقط برای بانوان نیست و مدل‌های از این عینک وجود دارند که برای آقایان نیز مناسب هستند.

 

 گربه ای

خلبانی

عینک‌های آفتابی خلبانی در دهه 1930 میلادی برای محافظت از چشم خلبانان از نور آفتاب هنگام پرواز طراحی شد. ولی اکنون در صنعت مد نیز استفاده می‌شود. جنس فریم این عینک‌ها از فلز است، طراحی سبکی دارد و معمولاً شیشه‌های آن رنگی است.

 

 خلبانی

دیگر مدل‌های عینک آفتابی

قطعا بجز مدل‌های ذکر شد‌ه مدل‌های عینک آفتابی بیشتری هم هستند، که تولید و استفاده می‌شوند. اما موارد ذکر شد‌ه بیشتر استفاده می‌شوند و خیلی از مدل‌های دیگر زیر مجموعه همین مدل‌‌ها هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *