مد و استایل

قد کوتاه دارید؟ باید ها و نباید های انتخاب لباس

استایل های مناسب افراد قد کوتاه

قد کوتاه! احتمالاً دلیل اینکه این موضوع را مطالعه می‌کنید این است که فکر می‌کنید کوتاه هستید. قبل از هر چیز باید بگویم قد کوتاه ایراد شمرده نمی‌شود، اما در این بخش به چند روش برای بلند به نظر آمدن و چند اشتباه در لباس پوشیدن که باعث می‌شود قدتان کوتاه‌تر دیده شود می‌پرداز‌یم.

استفاده از لباس‌هایی با راه راه‌های عمودی

راه راه‌های عمودی در واقع این توهم را ایجاد می‌کنند که شما بلندتر هستید و استفاده از راه راه عمودی به شدت پیشنهاد می‌شود. و برعکس آن استفاده از راه راه‌های افقی قد شما را کوتاه‌تر نشان می‌دهد پس از پوشیدن آن‌ها خودداری کنید.لباس با راه راه عمودی

یک رنگ بودن کفش، جوراب و شلوار

هماهنگ بودن شلوار و جوراب باعث می‌شود بصورت یکپارچه بنظر بیاید و پاهای شما بلندتر دیده شود. و این امر در قد شما تاثیر می‌گذارد.

هماهنگ بودن رنگ جوراب و شلوار

تک رنگ پوشید‌ن

یکی دیگر از راه‌های بلندتر دید‌ه شدن، استفاده از لباس‌های تک رنگ می‌باشد زیرا شما کشیده‌تر به نظر می‌آیید و قدتان بلندتر دیده شود. از پوشید‌ن لباس با طرح‌های شلوغ خودداری کنید.

تک رنگ بودن لباس

خیلی تنگ و خیلی گشاد نپوشید

از لباس‌هایی مانند پیراهن، تیشرت، دامن‌های خیلی گشاد یا خیلی تنگ استفاده نکنید، زیرا لباس‌های گشاد عرض شما را بیشتر می‌کند. همچنین شلوارهای جین گشاد یا لگ کوتاه که ساق پا را نمایان می‌کند باعث کوتاه‌تر دید‌ه شدن شما می‌شود.

پوشیدن لباس گشاد که قدرا کوتاه نشان میدهد

از کفش‌های پاشنه بلند استفاده کنید

همچنین یکی دیگر از روش‌های بلندتر دید‌ه شدن انتخاب کفش مناسب است. استفاده از کفش‌هایی مانند ( پاشنه بلند نوک تیز، صندل‌های پاشنه‌دار، کفش آکسفورد و انتخاب بوت‌های مناسب ) برای بلندتر دید‌ه شد‌ن مناسب‌تر می‌باشد. کفش‌های پاشنه بلند یا متوسط باعث بلند‌تر و باریک‌تر به نظر رسید‌ن پاها می‌شوند.کفش پاشنه بلند

از اکسسوری مناسب استفاده کنید 

هر وسیله‌ای، اکسسوری و کیف دستی که ابعاد بزرگ داشته باشد، باعث می‌شود که کوتاه‌تر به نظر برسید زیرا بخش وسیعی از بدن را می‌پوشاند. از کیف‌های دستی بزرگ اجتناب کنید. برای اینکه قد شما بلندتر نمایان شود از اکسسوری‌های ظریف‌تر استفاده کنید.

اکسسوری مناسب و نامناسب

لباس خیلی بلند و خیلی کوتاه نپوشید

لباس‌های خیلی کوتاه یا خیلی بلند مانند دامن، پیراهن، شلوار وغیره باعث می‌شود که قد شما کوتاه‌تر دید‌ه شود. بنابراین ترجیحاً باید از لباس‌های بلند و مناسب استفاده کنید تا شما را کشیده‌تر نشان دهد.

تیره بودن رنگ  شلوار نسبت به پیراهن

در انتخاب رنگ بندی لباس‌هایتان توجه کنید که حتماً رنگ شلوارتان تیره‌تر از تیشرت یا پیراهنتان باشد زیرا باعث می‌شود بلندتر بنظر برسید.

شلوار تیره تر از لباس که قد کوتاه را مخفی میکند

چند لباس پیشنهادی برای افراد قد کوتاه:

  • شلوار‌های جین فاق بلند 
  • لباس‌های یقه هفت
  • شلوارهای دمپا گشاد
  • لباس‌های فیت 
  • دامن‌های پلیسه‌دار 
  • لباس‌های یکپارچه و بلند
  • استفاده از بوت‌های بلند

با رعایت موارد ذکر شد‌ه می‌تو‌انید از نظر ظاهری بلندتر دید‌ه شوید. امیدوارم این مطالب برایتان مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *