مد و استایل

پیراهن آکسفورد

پیراهن آکسفورد

برای خرید لباس، احتمالاً انتخاب‌های زیادی دارید، از جمله لباس برای کار، مراسم رسمی و گردش، که کلیدی‌ترین لباس موردنیاز هر مردی است و بهترین انتخاب، پیراهن اکسفورد است. شاید برای شما سوال باشد، که پیراهن آکسفورد چیست و چه تفاوتی بین دیگر پیراهن‌ها دارد!؟ ما تمام اطلاعات مورد نیاز را برای شما آماده کرده‌ایم. پس تا انتها با دقت مطالعه کنید.

پیراهن آکسفورد

یک پیراهن با ظاهری دو رنگ، که با رشته رنگی‌های مختلفی به هم بافته می‌شود، اما پیراهن‌های تک رنگ به همان اندازه محبوب هستند. پیراهن سفید اکسفورد یک ظاهر کلاسیک دارد، که برای انواع رویدادها، روزهای معمولی و مراسم‌های رسمی، مناسب هستند. یک ظاهر جاودانه و همه‌کاره، برای هر مناسبتی می‌باشد.

پیراهن ‌آکسفورد

کیفیت و ظاهر پیراهن آکسفورد

از آنجایی که یک پیراهن بادوام، ساده و شیک است، تقریباً با هر لباسی که استفاده می‎‌کنید به خوبی سِت می‌شود. آن را با یک کت و شلوار مردانه برای یک رویداد یا مراسم رسمی‌تر مانند، عروسی یا هر جشنی ست کنید، تا کاملاً شیک و خاص باشید. این پیراهن برای لایه‌بندی عالی هستند و در پاییز و زمستان شما را گرم نگه‌ می‌دارند. می‌توانید با شلوار جامپر، جین یا پارچه‌ای چین‌دار نیز ست کنید.

کیفیت

لباس اداری

اگر این پیراهن را برای کار انتخاب می‌کنید، یک گزینه عالی برای یک لباس اداری راحت‌ می‌باشد. زیرا به راحتی می‌توان در آن تحرک مناسب را داشت. برای یک روز معمولی یا لباس‌های چین‌دار می‌توانید یک استایل نیمه رسمی داشته باشید.

اداری

بافت

به دلیل بافت و پارچه سنگین‌ و ضخیم‌تر، معمولاً انتخاب بهتری برای ماه‌های سردتر است. این یکی از دلایلی است که ما از آنها در عروسی‌های زمستانی یا مراسم‌هایی در فضای باز استفاده می‌کنیم. به خصوص زمانی که نمی‌توانید، به آب و هوا اعتماد کنید، یک پیراهن آکسفورد با پارچه و بافت ضخیم می‌تواند کمی شما را گرم‌تر کند، پس در تابستان باید به سراغ لباس‌های نازک‌تر بروید. در گذشته، پارچه آکسفورد فقط ار پنبه تولید می‌شد. همچنین بهترین جنس پیراهن آکسفورد، از نخ پنبه می‌باشد، اگر می‌توانید حتماً از جنس پنبه تهیه کنید. این روزها بسیاری از پیراهن‌ها شامل موارد دیگری مانند پلی‌استر هستند. برای ایجاد نخ پارچه آکسفورد، نخ‌ها به صورت افقی و عمودی بافته می‌شوند. این فرایند معمولاً شامل نخ نازک روی نخ ضخیم‌تر می‌باشد. با انجام این کار، یک تکه پارچه ضخیم‌تر به نام آکسفورد ایجاد می‌شود.

بافت

مراسم رسمی

انتخاب یک لباس رسمی و غیررسمی تقریباً واضح است. معمولاً یک پیراهن سفید آکسفورد و یک کت‌وشلوار مشکی یا خاکستری یا یک کت‌وشلوار آبی سرمه‌ای است. اگر چیزی کمتر از رسمی را می‌خواهید، می‌توانید سایر رنگ‌های خنثی را نیز انخاب کنید. برای رویدادهای دیگر، که نیمه رسمی هستند، می‌توانید با تغییر رنگ‌ها و اضافه کردن اکسسوری‌های مختلف مانند ساعت یا دستبند، کمی زیبایی را به استایل آکسفوردی خود بدهید.

لباس مراسمی با پیراهن آکسفورد

نکات قبل خرید پیراهن آکسفورد

  • به جنس پارچه توجه کنید! پیراهن را می‌توان از جنس پنبه و الیاف دست‌ساز مانند پلی‌استر تهیه کرد. پنبه همیشه بهترین انتخاب است. به این دلیل است که بسیار بادوام‌ و راحت‌تر است و در دمای کرم‌تر شما را خنک نگه ‌می‌دارد.
  • رنگ، شما می‌توانید از رنگ‌های متفاوتی استفاده کنید. بهترین انتخاب آبی آسمانی، سفید و صورتی می‌باشد. این سه رنگ می‌توانند کمد لباس شما را تکمیل کند و تقریباً با هر لباسی ست شود. رنگ‌های دیگر را، می‌توان گفت که بدون کت و شلوار جذاب‌تر هستند.

هنگام خرید

پیراهن آکسفورد یک تکه لباسی است که به طرز شگفت انگیزی تولید شده است که با هر لباسی فوق العاده به نظر می‌رسد و تقریباً در هر مناسبتی قابل پوشیدن است. اضافه کردن رنگ‌های مختلف پیراهن آکسفورد به کمد لباس یک راه حل عالی برای تکمیل لباس‌های شما، بدون توجه به مناسبت‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *