مد و استایل

استایل اورسایز چیست؟

معرفی استایل اورسایز

استایل اورسایز چیست؟ یکی دیگر از استایل‌های مد و فشن اورسایز نام دارد. در این سبک افراد لباس‌هایی با سایز بزرگ می‌پوشند. در ادامه بیشتر با این استایل آشنا می‌شویم.

معنی اورسایز

اورسایز (over sized) درواقع به معنی سایز بزرگ‌تر از حالت معمول است، که نام آن کاملاً گویای سبک پوشش در این استایل است.

استایل اورسایز

 توضیحات درباره‌ی استایل اورسایز

قبل از هر چیز باید بگوییم که اور سایز را با پلاس سایز یا بیگ سایز اشتباه نگیرید. لباس‌های پلاس سایز برای افرادی با سایز غیر معمول طراحی می‌شوند. اما در استایل اورسایز معمولاً افراد لاغر لباس‌هایی با 2 الی 4 سایز بزرگتر از حد معمول می‌پوشند.

سیر تکامل اورسایز

این سبک پوشش در زمان جنگ توسط بانوان استفاده می‌شد، که توسط کوکو شانل یکی از برند‌های معروف صنعت مد برای بانوان ابداع شده بود و در نتیجه در آن دوره تقریباً تمام زنان جامعه از این لباس‌ها استفاده می‌کردند. ر‌فته ر‌فته با گذشت زما‌ن ا‌ین ا‌ستایل و‌ارد د‌نیا‌ی فشن و مد شد و حتی این استایل در چند دوره وارد ایران نیز شده بود. اما این استایل مدتی از یاد رفته بود. حال در قرن 21 بعد استفاده این استایل توسط طرفداران هیپ‌هاپ و رپ دوباره پا به دنیای مد گذاشته و از محبوبیت بالایی برخوردار است. یکی دیگر از دلایل محبوبیت این استایل همه پسند بودن آن است. یعنی در رده سنی‌های مختلف طرفدار‌های زیادی دارد. اگر می‌خواهید پا به این سبک بگذارید نیاز است نکاتی را بدانید که در ادامه به شما می‌گوییم.

استایل اورسایز مردانه

استایل اورسایز

این استایل برای افراد لاغر مناسب تر است زیرا اگر سایزتان بزرگ باشد پیدا کردن لباسی با 2 الی 4 سایز اختلاف سخت تر می‌شود. در نتیجه این استایل بیشتر مناسب افراد لاغر می‌باشد. در این سبک محدودیت جنسیتی وجود ندارد پس یعنی لباس‌ها تقریبا برای مردان و زنان در این استایل یکسان است. راحتی و آزاد بودن لباس از اصلی ترین قالب‌های این سبک است. استایل اورسایز چهار فصل است به طوری که می‌توان در تابستان از یک تیشرت و شلوار راحت استفاده کنید و در زمستان یک هودی لش در کنار شلوار مام فیت بپوشید.

در استایل اور سایز چه چیز‌هایی مهم است؟

سادگی لباس:

سادگی و راحتی از معیارهای اولیه‌ی این سبک می‌باشد، حتی اگر می‌خواهید لباستان طرح داشته باشد بهتر است طرح‌های ساده و کوچک باشد.

 

اورسایز ساده

تناسب لباس‌ها هنگام ست کردن:

هنگام انتخاب مراقب باشید که از پیراهن‌های بشدت گشاد استفاده نکنید و یا از یک شلوار بگی با پیراهن فیت استفاده نکنید. هنگام ست کردن لباس‌ها حتما توجه کنید که باهم تناسب دارند.

البته می‌توانید یک شلوار فیت با تیشرت نسبتاً گشاد ست کنید اما باید گشاد بودن آن به چشم بیاید.

رنگ بندی:

استفاده از رنگ‌های پاستِلی و خنثی مثل: مشکی، خاکستری، سفید و… در این استایل پیشنهاد می‌شود، زیرا سبب جذابیت بیشتر شما می‌شود.

اور سایز با رنگ خنثی

استایل اورسایز قطعا یکی از محبوب ترین استایل‌های امروزی است. راحتی و زیبایی این سبک مورد پسند همگان می‌باشد. امیدوارم از مطا‌لعه این مطا‌لب لذ‌ت بر‌ده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *