مد و استایل

انواع لنز عینک آفتابی + معرفی و توضیحات

انواع لنز عینک آفتابی

لنز عینک آفتابی چه کاربردی دارد؟ یکی از کاربردی ترین اکسسوری‌های مورد نیاز هر فرد قطعاً عینک‌ آفتابی است. که در انواع مختلف رنگ و طرح تولید و استفاده می‌شود که هرکدام وظیفه‌ای دارد. در این بخش انواع لنز‌های عینک آفتابی را بررسی می‌کنیم.

لنزهای پولاریزه

لنزهای پلاریزه برای کاهش تابش نور استفاده می‌شوند. آن‌ها با مسدود کردن نور منعکس شده سبب می‌شوند، که در فضای پر نور و روز‌های آفتابی اذیت نشوید. لنزهای پلاریزه برای فعالیت‌های خارج از منزل مانند ماهیگیری، قایق سواری و رانندگی ایده‌آل هستند.

لنز عینک پلاریزه

لنزهای آینه‌ای

لنز آینه‌ای دارای پوشش بازتابنده است که باعث می‌شود نور را منعکس کند تا به چشم نرسد. این نوع لنز به دلیل ظاهر شیک و زیبایی که دارد محبوب است و تقریباً برای هر فعالیتی در فضای باز ایده‌آل است.

لنز عینک آیینه‌ای

لنزهای فتوکرومیک

این لنز‌ها برای افرادی که یک عینک معمولی و یک عینک ضد اشعه فرابنفش را باهم می‌خواهند، ایده‌آل است. این لنز در معرض اشعه فرابنفش تیره تر می‌شود و در شرایط کم نور روشن تر می‌شود.

عینک فوتوکرومیک

لنزهای طبی

این لنز‌ها توسط پزشک نجویز می‌شوند. دارای قابلیت ضد اشعه فرابنفش هستند. این عینک برای کسانی که نیاز به عینک طبی دارند و می‌‌خواهند از مزایای عینک آفتابی بهره‌مند شوند ایده‌آل هستند.

لنزهای گرادیانت

لنزهای گرادیانت برای کسانی که چشم‌های حساسی دارند و نیاز به محافظت در برابر نور روشن دارند، اما همچنان می‌خواهند در نواحی دیگر به وضوح ببینند، مناسب است. در این لنزها رنگ به صورت تدریجی تیره می‌شود. این عینک به دلیل ظاهر جذاب خود بسیار پرطرفدار است.

لنز عینک گرادیانت

پوشش بلوکات

بلوکات، بلولایت بلاک و بلو کنترل از دیگر نام‌های این لنز می‌باشد که سبب دفع نور آبی می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهد که قرار گرفتن طولانی مدت جلوی نور آبی، می‌تواند باعث تاری چشم شود. ما تقریباً تمام روز را با این نور در ارتباطیم (تلفن‌های همراه، تلوزیون‌ها و رایانه) پس برای محافظت از چشم این گزینه بسیار عالی است.

تاثیر لنز بلوکات

پوشش محافظ فرا بنفش (UV)

چشم ما نسبت به اشعه‌های فرا بنفش حساس است، در نتیجه پوشش UV نیز برای محافظت در دیگر مدل‌ها نیز از این پوشش استفاده می‌شود. استفاده از این عینک‌ها از دوران کودکی توصیه می‌شود. زیرا این اشعه می‌تواند باعث بیماری و مشکلات چشمی شود.

لنز یو وی

دانستن این اطلاعات از لنز عینک آفتابی راهنمای خوبی هنگام خرید عینک و رفع نیاز هنگام خرید است. پس موقع خرید عینک به نکات گفته شد‌ه توجه کنید تا مناسب‌ترین عینک را برای چشم خود بخرید. سپاس‌گذاریم که این مقاله را تا انتها مطالعه کردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *