مد و استایل

تفاوت بین هودی و سویشرت

تفاوت هودی و سویشرت

تفاوت بین سویشرت و هودی چیست؟ هردو برای گرمایش در زمستان مناسب هستند. اما امروز قرار است تفاوت‌های اصلی آن‌هارا بررسی کنیم.

هودی

هودی یا به انگلیسی (Hoodie) که انتخاب نام آن از کلمه hod در زبان قبیله‌ای از ژرمن‌ها، که به معنی کلاه است بازمی‌گردد. پس یکی از خصوصیات اصلی آن، کلاه آن است. از دیگر خصوصیات هودی، جیب کانگورویی و یکسره آن و یک بند برای تنظیم کلاه آن است.

هودی‌ها اغلب برای استایل‌های راحت و کژوال مناسب‌اند. همچنین به دلیل راحتی در حرکت برای ورزش هم مناسب‌اند. جنس هودی معمولاً از نخ و پنبه می‌باشد و بعضی از آن‌ها در بخش درونی دارای پشم نیز هستند. هودی در بین نوجوانان بسیار پر طرفدار است و دلیل این محبوبیت شیک بودن در کنار راحتی آن است.

هودی بی‌مرز

سویشرت

سویشرت یا به انگلیسی (Sweatshirt) برای اولین بار در صده 15 میلادی ساخته شد. سو‌یشرت همانند بافت سویشرت از جنس پنبه و نخ می‌باشد و می‌توانید آن‌ها را با زیپ و دکمه تهیه کنید.

به سویشرت، جامپر نیز می‌گویند. در گذشته بیشتر در میان ورزشکاران طرفدار داشت اما حالا افراد غیر ورزشی نیز از آن استفاده می‌کنند.

سویشرت مشکیسوییشرت سفید

شباهت ها

همانطور که پیش تر خواندید در دوخت آن‌ها از بافت‌های یکسانی استفاده می‌شود. و این موضوع سبب می‌شود که کاربرد آنها نیز تقریباً یکسان باشد.

تفاوت ها

هودی‌ها دارای جیب‌های بزرگ و کلاه هستند، اما سویشرت‌ها نه تنها کلاه ندارند بلکه اغلب جیب نیز ندارند. هودی‌ها به نسبت لایه‌های بیشتری دارند. در نتیجه برای گرم کردن مناسب ترند. سویشرت به دلیل سبک بودن، راحتی بیشتری هنگام حرکت دارد.

کاربرد و ویژگی

  • هودی به تنهایی زیبا و مناسب برای روزمره است، اما سویشرت‌ها معمولاً روی یک تیشرت پوشیده می‌شوند.
  • هود‌ی‌ها برای زیر پافر و کاپشن‌ها بسیار مناسب‌اند.
  • با اینکه هودی و سویشرت هردو برای فصل زمستان و هوای سرد طراحی شده‌اند اما هودی‌ها محافظت بهتری در مقابل سرما دارند.

انتخاب شما بین هودی و سویشرت چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *