مد و استایل

لباس ورزشی مناسب دارای چه ویژگی است؟

چند تا از پرکاربردترین لباس‌های ورزشی

ورزش، بهترین روش برای بهبود و افزایش سلامتی شماست. ورزش‌های بسیاری برای تقویت سیستم ایمنی بدن وجود دارد. اما باید بدانیم که لباس مناسب برای هر ورزش چیست و دارای چه شرایطی می‌باشد!؟ پس این مقاله را انتها مطالعه کنید تا مناسب‌ترین لباس ورزشی را انتخاب کنید!

لباس ورزشی مناسب

لباس‌های ساخته شده با پارچه پلی‌پروپلین یا پارچه‌هایی مانند کولمکس و سوپلکس، انتخاب خوبی برای ورزش‌‌ و فعالیت‌هایی هستند که شما بسیار عرق می‌کنید. زیرا آن‌ها اجازه می‌دهند، عرق روی پوست تبخیر شود اما لباس خیس نشود.

انتخاب لباس ورزشی مناسب

جنس مناسب:

لباس‌هایی با پارچه‌های پنبه‌ای انتخاب کنید. پیراهن و شلوارهای نخی، عرق را جذب می‌کنند و آن را از پوست دور نمی‌کنند. همچنین از تبخیر شدن عرق جلوگیری می‌کنند. هرگز از لباس‌هایی از جنس پلاستیکی یا لاستیکی استفاده نکنید!

انواع لباس ورزشی :

گرمکن ورزشی

گرمکن ورزشی

تیشرت یا رکابی

تیشرت

کیت فوتبالی

کیت فوتبال

لباس دوچرخه سواری

لباس مناسب دوچرخه سواری

شرایط استفاده از لباس ورزشی

یوگا یا پیلاتس:

از پارچه‌های کش‌دار و متناسب که عرق را از بین می‌برند استفاده کنید. به یاد داشته باشید که شما هیچ لباسی را نمی‌خواهید که مانع فعالیت شما بشود.

لباس ورزشی یوگا

دوچرخه سواری یا پیاده روی:

لباس‌های خیلی گشاد نپوشید. از لباس‌هایی که خارج از استاندارد هستند و ممکن است هنگام دویدن یا دوچرخه‌سواری به پدال یا زیر پا گیر کند اجتناب کنید.

لباس ورزشی مناسب دوچرخه سواری

استفاده از لباس ورزشی با تغییر فصول:

با تغییر فصل، باید شرایط استفاده از لباس در خارج از منزل (پارک یا پیاده‌رو) را مبحث مهمی در نظر بگیرید. به خاطر داسته باشید، زمانی که شما ورزش می‌کنید ضربان قلب و درجه حرارت بدن افزایش می‌یابد. پس لباس شما باید با شرایط هوایی سازگار باشد. در هوای سرد حتما از لباس گرم و مناسب استفاده کنید و همیشه سر‌، گوش‌ها و دست‌های خود را بپوشانید تا از سرما محافظت کنید.

لباس مناسب فصول

در تابستان گرم یا پاییز و بهار بارانی:  

اگر در فضای باز ورزش می‌کنید، آب و هوا را در نظر داشته باشید و حتماً از لباس مناسب استفاده کنید. همچنین بدون توجه داشتن به درجه حرارت نور خوشید، در طول تمرین بیش‌ از حد عرق خواهید کرد. از لباس‌های عرق‌گیر یا لباس‌های راحتی مخصوص استفاده کنید که عرق را از شما دور می‌کند.

لباس ورزشی تابستانی

هیچ چیز نمی‌تواند یک تمرین عالی در فضای باز را خراب کند. مگر آّب و هوای بارانی یا بادی، که عامل خیس شدن در زیر باران یا گرفتاری در باد است. یک لایه بیرونی نایلونی یا کاپشن بارانی بپوشید، تا از پوست شما در برابر شرایط آب و هوایی محافظت کند.

بارانی

لباس ورزشی زنانه

لباس ورزشی زنانه (Fabletics) تقریباً برای هر فعالیت ورزشی مناسب است. پارچه آن‌ها را به میزان کافی سبک و قابل می‌کند تا در تابستان و بهار پوشیده شود. همچنین می‌توانید دز زمستان به صورت چند لایه بپوشید. آنها از 88 درصد پلی‌استر و 12 درصد اسپندکس ساخته شده‌اند. بنابراین بدن شما به راحتی با این لباس حرکت می‌کند و احساس انقباض نخواهید داشت.

 

ورزشی زنانه

لباس‌های ورزشی اهمبت بسیار بالایی در ورزش کردن ما دارند. پس حتماً برای راحتی و پیشگیری از هرگونه آسیب جسمانی از مناسب ترین لباس استفاده کنید. امیدواریم این مطالب برای شما مفید بوده باشد. شما دیگر چه لباس ورزشی‌هایی می‌شناسید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *